Pages Navigation Menu

Čistiace služby od profesionálov

Na odstranění plísně je vždy lepší zavolat specialisty na čištění fasád

Na odstranění plísně je vždy lepší zavolat specialisty na čištění fasád

S manželkou…

S manželkou bydlíme ve starším činžovním domě, kde máme výhled z obývacího domu do dvora. Zároveň vidíme i na ostatní domy, se kterými dvůr sdílíme. Jednou na podzim, když jsme koukali z okna, jsme si s manželkou všimli, že ve vedlejších domech, zejména v těch, které jsou na severní nebo západní stranu, se nachází úplné černé mapy plísní na fasádě. Ne na všech, na které pravidelně svítilo sluníčko, tak tam problém nebyl. Když jsme se pak šli podívat na náš dům zvenčí, zjistili jsme, že náš dům patří k těm, které jsou pokryté plísní. Sice je hezké mít dvorek, ale nevýhodu to má tu, že ne na všechny domy svítí slunce. Tedy tam, kde nesvítilo, tam byla omítka většinu času vlhká a zejména v podzimních a zimních měsících se zde tedy plísni velmi dařilo. Nejvíc děsivé pro mě bylo, že by se mohly přes větrací mřížky plísně dostat i k nám dovnitř do domu. Tedy jsem u nás kontaktoval správce a požádal ho, aby celou záležitost začal řešit. Bohužel mu to asi nepřišlo nijak důležité, tedy jsem se rozhodl celou záležitost řešit sám a rovnou jsem se obrátil na odborníky.

 

Sice jsem…

Sice jsem neměl žádnou zkušenost, ale na internetu jsem narazil na specialisty na odstranění plísně na výškaře Čištění fasád Brno, kteří na svých internetových stránkách uváděli, že se zabývají mytím oken, podlah, čištěním koberců, odstraňováním graffiti, ale i pro mě nejdůležitějším čištěním fasád a odstraňováním plísní! Hned jsem tedy oznámil správě domu, že budu firmu kontaktovat a vytočil jejich číslo. Paní na centrále byla velmi milá a ujistila mě, že nic z toho není problém. Vše vyčistí a dokonce nanesou nějaký speciální nátěr, který zabrání dalšímu tvoření plísní. Byl jsem nadšený! Pracovníci přišli k nám hned za dva dny a hned se pustili do práce. Profesionálové z A SERVIS mi také ochotně vysvětlili, co vše u nás budou dělat. Zajímalo mě opravdu vše a všechno mi detailně popsali. Vysvětlili mi, že používají speciální techniku, která odstraní z fasády plísně a především zabrání tomu, aby se zde znovu vytvořili. To použitím nátěru LSG. Nicméně napřed mechanicky a chemicky vyčistili fasádu. A tam, kde se vyskytovaly plísně, použili silikátovou barvu tj. speciální fasádní barvu – minerální nátěr, kde je patřičné zastoupení vápenatých prvků.

 

Barva…

Barva pod plísněmi naštěstí byla v pořádku. Takže nový nátěr domu nebyl třeba. To už bych zařizovat nechtěl a nevím, jak by se k tomu správa domu postavila. Nicméně následně použili chemický nástřik. Jako poslední nanesli protiplísňový nátěr LSG, jehož antimikrobiální působení je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu a že i opravdu krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Takže žádné plísně zde nemají žádnou šanci! Navíc je zde garance 6 let. Takže minimálně dalších deset let nebudeme muset problém s plísní řešit. A navíc já osobně budu i klidnější, že se nemohou k nám dovnitř zvenku žádné plísně dostat. Protože tam jednoduše žádné nebudou. Velice si vážím ochoty, vstřícnosti a zejména profesionality pracovníků A SERVIS LIPKA, s. r. o., pokud budu řešit nějaký problém v budoucnu, určitě nebudu váhat a znovu se na ně obrátím. Zkrátka nám pomohli zbavit se plísní a i krásně vyčistili naši fasádu.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mountain View