Pages Navigation Menu

Čistiace služby od profesionálov

Elektromotory pre ťažký priemysel

Elektromotory pre ťažký priemysel

Potrebujete začleniť do prevádzky elektromotor, ktorý by sa uplatnil v ťažkom priemysle? Bojíte sa, že by ste bez správneho a efektívneho elektrického motora neobhájili miesto pri konkurencii? Je jasné, že elektromotory sú dôležitým článkom každej priemyselnej prevádzky, a preto sa s nimi teraz bližšie zoznámime.

V priemysle je mnoho samostatných odvetví, kde sa jednotlivé parametre používaných elektromotorov líšia. Dnes si povieme niečo o elektrických motoroch, ktorých parametre sú stanovené tak, aby vytvorili precíznu pohonnú jednotku. Banícky priemysel a metalurgický, menej odborne hutnícky, využívajú na mieru zhotovené elektromotory do ťažkého priemyslu. Obyčajne dodávajú energiu valcovým stoliciam alebo poháňajú šachtové zdvíhadlá. Nájde sa, samozrejme, aj dlhší zoznam uplatnenia spomínaných motorov, najmä keď sa sústredíme na aplikácie, kde sa vyžaduje robustný výkon.

Technici si podľa podrobného preskúmania parametrov zvolia konkrétny druh. Môžu sa rozhodnúť pre elektromotory fungujúce na báze jednosmerného alebo striedavého prúdu. V oboch prípadoch všeobecne platí, že elektromotory pre ťažký priemysel vytvárajú mechanickú energiu vďaka svojej robustnosti. Buďte si preto vedomí ich nemalej hmotnosti, pohybuje sa spravidla od 20 do 300 ton. Ak sa prevádzka vašej spoločnosti potĺka s vysokým zaťažením, spomaľovaním alebo častými rozbehmi, nemusíte sa obávať siahnúť po elektromotoroch do ťažkého priemyslu. Dokážu v podobných podmienkach bezchybne pracovať a znášajú uvedené ťažkosti bez najmenšieho poškodenia. Na záver si pripomeňme, že len máloktorá spoločnosť zameraná na ťažký priemysel by sa bez podobných zariadení zaobišla.

Zakladáte si spoločnosť na ťažkom priemysle, kde sa aplikujú vysokoúčinné elektrické motory? Radi by ste videli svoju firmu na vrchu rebríčku známych a úspešných spoločností? Elektromotory pre ťažký priemysel sú tou najlepšou voľbou, ako si vybudovať cestu k úspešnej kariére!

Mountain View