Pages Navigation Menu

Čistiace služby od profesionálov

Chcete něco opravdu dobrého na udržování vaší fasády?

Chcete něco opravdu dobrého na udržování vaší fasády?

Čištění…

Čištění plísní je pěkně náročnou záležitostí. A mluvím z vlastní zkušenosti. Protože věřte mi, je to dřina a stejně pak nedosáhne výsledků, o jaké se tolik snažíte. Proto je lepší to svěřit profesionálům. Oni totiž ví naprosto přesně jak zlikvidovat plíseň. A těmi jsou zaměstnanci z úklidové firmy. My jsme si chtěli vymalovat fasádu naší veřejné knihovny. Jenže před malováním bylo ještě potřeba ji vyčistit. Kdyby byla jen flekatá, tak by to nebyl problém, to by zamalování zakrylo. Jenže na několika místech byla dokonce plíseň. A s tím se už opravdu muselo něco udělat. Nemohla se natírat nová barva na takto znečištěnou fasádu. A lidé z A SERVISU se o to postarali. Jejich pracovníci postupují následovně. Na místo napadené plísní nejdříve aplikují běžný desinfekční prostředek. Po odstranění nečistot a biotického napadení potom nanesou nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas.

 

Po zaschnutí…

Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. LSG je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. Plíseň vám může vzniknout hned několika způsoby. A dozvěděli jsme se, že na fasádě se vám opravdu udělá raz dva. Dnes prakticky na všech zateplených fasádách asi cca po 6 letech se objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach. Tento problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle, jemně strukturovaná omítka cca 2,5 mm / milimetru/ a to je jeden z hlavních problémů.

 

Na severní…

Na severní, nebo západní straně nesvítí, nebo nesvítí tolik sluníčko a tato omítka je stále vlhká. Tato vlhkost se ani nemůže přirozeně vsakovat do hloubky. Tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál, tvárnice, cihly, siporex, a další/, který si umí vlhkost nasát a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. A kde se objeví plísně, tam se jich už nikdo nezbaví. Ale díky nátěru LSG bude naše fasáda chráněná nejen před plísněmi, ale i před ostatními nečistotami. Jako je městský spad, prach a tak dále. Je to skutečně nejlepší způsob, jak můžete vaši fasádu ochránit. Pro více informací o jejich službách vám doporučuji, abyste se podívali na jejich webové stránky. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mountain View